категорії: блоґ-запис

Обриси Середзем'я. Літературна мандрівка разом з "Розумною ресторацією"

теґи: Толкієн, володар кільця, Хоббіт

«Хоббіт» і «Володар Кілець» добре відомі (хоча б завдяки фільмам), біографія їх автора – куди менше.

Але за скромним  життям оксфордського професора постають обриси дивних материків.


Як і чому Толкін почав придумувати свій світ (який, зрештою, виявляється Землею міфологічної давнини)?

Звідки взялися хоббіти? Як виникала громада «Володаря Кілець», якщо сам автор відкривав простори Середзем'я разом з героями?

Міф і лінгвістика, дитячі казки і вагнеровські опери, досвід Першої світової і прогулянки по оксфордським околицям – все поєдналося в «чарівному казані», за словами самого Толкіна.

... Так, до речі: великий король Арагорн спочатку був Хоббітом, Гендальф – зловісним Чорним Вершником, а ельфів острів Британія приплив до берегів Європи тільки в V столітті нашої ери.

 

Початок літературної мандрівки 15 січня о 19:00

 

Тривалість – 2 години

Вартість – 60 гривень

 

Шеф-кухар Михайло Назаренко. Філолог, викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Автор книг «Реальність дива» (про творчість Марини і Сергія Дяченків), «Поховання на могилі (Шевченко, якого знали)» (найповніше зібрання народних переказів про Кобзаря, 2006), збірки оповідань і повістей «Новий Мінотавр» (2007), циклу статей про передісторію фентезі "За межами відомих нам полів» (2004-2007), численних наукових та критичних робіт з російської, української і англомовних літератур. За редакцією і з коментарями Михайла Назаренко виходять книги таких культових сучасних авторів, як Джон Краулі і Ніл Гейман.

 

Деталі в "Розумній ресторації"